Oto Pratik Benzinli Araç Bakımı Nasıl Yapılır? (2023) - Oto Pratik Eskişehir

Oto Pratik Benzinli Araç Bakımı Nasıl Yapılır? (2023)

Aracınızı sorunsuz bir şekilde uzun yıllar boyunca kullanmak ister misiniz? Bu durumda periyodik olarak benzinli araç bakımı yaptırmanız gerekir. Düzenli olarak araç bakımını yaptırmayı alışkanlık haline getirmeniz önemlidir. Aksi durumda beklenmedik sonuçlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Eskişehir oto pratik olarak müşterilerimize araç bakım konusunda profesyonel ve güvenilir bir firma olarak hizmet veriyoruz.

Benzinli araç

Kişiler araç bakımı için sürekli olarak internet ortamında güvenilir firmaları sorgulamaktadır. Yapılan sorgulamalarda firmamız, ön plana çıkan firmaların arasında “Eskişehir oto pratik benzinli araç bakımı” olarak yer almaktadır. Aracınızın size sorunsuz bir şekilde eşlik etmesini isterseniz benzinli araç bakımı için düzenli olarak bakım yaptırmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Peki, benzinli araç bakımı nasıl yapılır? Eskişehir benzinli araç bakımı fiyatları ne kadar?

Benzinli Araç Bakımı Aşamaları

Benzinli araç bakımında müşteriler araçlarını Oto Pratik‘e teslim ettikten sonra birbirinden farklı bakım aşamaları söz konusu olmaktadır. Benzinli araç bakımında uygulanan çeşitli değişim ve bakımları aşağıdaki gibi genel olarak sıralamak yanlış olmayacaktır.

Hava Filtreleri Değişimi

Havada bulunan kir, toz ve diğer yabancı maddelerin motora girmesini hava filtresi engeller. Yakıtın güce dönüşmesi için ihtiyaç duyduğu havayı temiz bir şekilde almasını sağlar. Böylelikle motorun performansı artar ve yakıt tüketimi azalmış olur.

Motor Yağ ve Yağ Filtreleri Değişimi

Motor bileşenlerinde meydana gelecek aşınmaları önler ve motorun düzgün çalışmasını sağlar. Motor arızalarının önüne geçmek için motor yağının periyodik olarak değiştirilmesi gerekir. Motorun performansını arttırmanın ne iyi yolu temiz yağ kullanmaktan geçer. Bunun yanı sıra yağ filtrelerinin tıkalı ya da kirli olması, istenmeyen parçaların motoru aşındırmasına neden olabilir. Bu nedenle oto pratik olarak motorunuzu koruması açısından yağ değiştirmeyi ve yağ filtrelerinin değiştirmesini öneriyoruz.

Lastiklerin Bakımı

Periyodik araç bakımında yolları konforlu bir şekilde aşmanız için lastiklerin de belli bir zamandan sonra değiştirilmesi gerekir. Aşınma derecesi, hava basıncı, dış derinlik ile profil derinliği ölçümlerinin de yapılması gerekir.

Bujilerin Değişimi

Motorunuz sarsıntılı olarak çalışması, rölanti durumunda dalgalanmaların ön plana çıkması ve aracınızın performansında düşmelerin görülmesi buji değişimini gerektirebilir. Bundan dolayı en üst seviyede verimlilik ve performans sağlamak adına bujilerin düzenli olarak bakımının yapılması gerekir. Benzinli araçlarda 45 bin km’de ya da 3 yılda bir buji değişimi yapılması Eskişehir oto pratik olarak tavsiye edilir.

Araç Sıvılarının Değişimi

Yakıt alımının yanı sıra sıvıların da gözden geçirilmesi gerekir. Motor yağı, su, silecek suyu, antifriz gibi sıvıların da düzenli olarak kontrol edilip değiştirilmeli. Aracın düzgün şekilde çalışması için bu hayati önem taşır. Soğuk havalarda motor suyunun donmasını engellemek için antifrizin düzenli bir şekilde kontrol edilmesi aracınız için önemlidir. Dolayısı ile yapılacak en iyi uygulama aracınızda bulunan sıvıların belli zamanlarda kontrol edilmesi ve değiştirilmesi aracınızın verimli bir şekilde çalışmasını sağlar.

Eskişehir Oto Pratik Periyodik Araç Bakım Programları

Eskişehir Oto Pratik periyodik araç bakım programlarını ilk bakım olarak 15.000 kilometrede veya yılda 1 kez olmak üzere, her 30.000 kilometre veya 2 yılda 1 kez olmak üzere, her 450.000 Kilometrede veya her 3 yılda 1 kez olacak şekilde, genel olarak şöyle listeleyebiliriz;

  • Motor yağ ve filtre değiştirme,
  • Hava filtresi elemanı değiştirme,
  • Kombi/toz filtre değiştirme,
  • Her 2 yılda bir fren hidrolik yağı değiştirme,
  • 30 bin kilometrede bir aktif karbon filtre değişimi,
  • Motor yağ ve filtre değiştirme
  • Hava filtresi elemanı değiştirme
  • Kombi/toz filtre değiştirme
  • Buji değişimi,
  • Şanzıman yağı, filtre ve karter civata değiştirme.

Tüm bunların yanı sıra, araçlar, en güncel kontrol teknikleri ile profesyonel ekip ile bakım hizmetleri yürütülür. Hataya yer vermeden, araç bakımının işin uzmanları tarafından gerçekleştirilmesi sağlanır. Aracını işin uzmanlarına bırakmak isteyen kişi ve kuruluşlar, Eskişehir oto pratik hizmetlerinden faydalanmaları için detaylı bilgi talep edebilirler.

Sahip olduğunuz aracın modeli, kondisyonu ve kat ettiği kilometresine göre araç bakım zamanları değişebilir. Benzinli aracınızın periyodik bakımları en az yıldı bir kere yapılmalıdır. Benzinli araçlarda bakım hizmetleri profesyonel servis ekibimiz ile birinci sınıf periyodik bakım hizmeti ile aracınızı ihtiyaç duyulan her türlü kontrolü bakımı başarı ile gerçekleştirir. Aracınızın bir “check-up” niteliği taşıyan benzinli araç bakımı neleri kapsıyor, hangi aşamalardan geçmesi gerekiyor? Bu sorunun cevabını bulmak için firmamızı tercih ederek iletişime geçebilirsiniz.

Eskişehir Oto Pratik Benzinli Araç Bakımı Fiyatları (2023)

Benzinli araç bakım fiyatlar her bölgede olduğu gibi birbirinden farklı değerlendirmelere göre farklılık gösterebilir. Yapılacak olan bakımın ve kontrol türlerinin tespit çalışmaları, özel müşteri talepleri vb. etmenler fiyatları etkileyebilmektedir. Firmamız yüksek fiyat politikasına karşı uygun fiyat politikasını benimser. Kaliteli hizmeti uygun fiyat ile sunmaya devam eden nadir firmalardın biri olarak hizmet verir.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Yazın

Hemen En Uygun Fiyatlar için Bize Yazın. Sizi Arayalım